استفاده از روغن موتور zado به جای جوهر خودکار در چین!!!

قبل از انتخاب روغن باید به سوالات زیر پاسخ دهید، موتور بنزینی است یا دیزلی؟  آیا سیستم تصفیه گازهای خروجی (فیلتر ذرات گازوئیل، سیستم های کاتالیزوری سه طرفه) دارد؟ آیا می توان آن را در حالت Longlife سرویس کرد؟

همه این عوامل بر انبوه مشخصات و گسترش عرضه روغن موتور zado تاثیر می گذارد.

هر استاندارد حاوی اطلاعاتی در مورد امکان استفاده از روغن در یک موتور خاص است، زیرا آنها در ساختار و ویژگی های عملکرد متفاوت هستند.

واحدهای مدرن هر روز بیشتر تحت فشار قرار می گیرند و فشار مؤثر بیشتری در آنها وجود دارد.

استانداردهای سختگیرانه انتشار، تولیدکنندگان را مجبور می کند تا از سیستم های اضافی برای کاهش میزان انتشار مواد مضر برای محیط زیست استفاده کنند (مانند فیلترهای ذرات دیزل).

علاوه بر این، برخی از موتورها را می توان با فواصل تخلیه طولانی (Longlife) سرویس کرد.

در مقایسه با استانداردهای تولید، مشخصات ACEA یا API چندان سختگیرانه نیستند.

روغن موتور zado

در مورد امکان استفاده از روغن در موتورهایی که نیاز به روغن کم SAPS دارند، اما به طور دقیق به نوع تزریق سوخت یا فواصل بین تعویض روغن اشاره نشده است.

استفاده از روغن هایی با این مشخصات می تواند عمر فیلترهای DPF را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، اغلب مشخصات بالاتر (جدیدتر) می تواند جایگزین مشخصات پایین تر (قدیمی) شود، اما نه همیشه.

ویسکوزیته روغن به چه معناست؟ یکی دیگر از پارامترهای مهم روغن ویسکوزیته آن است که باید مطابق با نیاز سازنده انتخاب شود.

در حال حاضر محبوب ترین روغن های موجود در بازار روغن های چند درجه ای هستند که برای استفاده در زمستان و تابستان مناسب هستند.

چنین روغن هایی xW-x (به عنوان مثال، 5W-30) تعیین می شوند، که در آن xW ویسکوزیته دمای پایین (“روغن زمستانی”) و واژه دوم ویسکوزیته دمای بالا (“روغن تابستانی”) است.

روغن‌های 5W-30 و 5W-40، اگرچه در نگاه اول شبیه به هم هستند، اما مقادیر ویسکوزیته متفاوتی را در 100 درجه سانتیگراد نشان می‌دهند (این دمای کارکرد بهینه روغن در موتور است، به همین دلیل پارامترهای ویسکوزیته در این دما مقایسه می‌شوند).

سهل انگاری در انتخاب ویسکوزیته روغن موتور معین می تواند منجر به ضبط سریع موتور شود. با این حال، بسیاری از سازندگان به دلیل طراحی های مختلف موتور، اجازه استفاده از روغن با دامنه وسیع تری از ویسکوزیته را می دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.