استفاده از لامپ صد وات در منزل موجب معطر شدن فضا می شود!!!

اصطلاح لوله نئون که گاهی برای لوله های فلورسنت استفاده می شود نادرست است.

این برای لامپ صد وات اعمال می شود که در آنها نئون با تخلیه گاز برانگیخته می شود و هیچ لایه فسفری استفاده نمی شود.

لوله های نئون واقعی (که در دسته لامپ های کاتد سرد قرار دارند) برای چراغ های تبلیغاتی رنگی استفاده می شوند اما معمولاً برای نورپردازی اتاق استفاده نمی شوند.

یک لوله فلورسنت در اشکال مختلف به طول تقریبی 59 سانتی متر (بدون پایه های اتصال) و توان مصرفی برق 18 وات میزان نوری مشابه یک لامپ رشته ای از خود ساطع می کند که به 100 وات نیاز دارد.

به خصوص از انواع فشرده لامپ های فلورسنت به عنوان لامپ های کم مصرف یا لامپ های فلورسنت فشرده یاد می شود که ممکن است در لوسترها مورد استفاده قرار گیرد.

بسیاری از جزییات لامپ های فلورسنت معمولی بزرگتر، اما نه همه آنها، در مورد آنها نیز صدق می کند.

لامپ

ممکن است نامطلوب به نظر برسد که لامپ های فلورسنت از جیوه بسیار سمی استفاده می کنند، در حالی که لامپ های تخلیه گاز دیگری با گازهای کاملا غیر سمی مانند نئون و کریپتون وجود دارد.

با این حال، اصل لامپ فلورسنت به تولید نور فرابنفش برای تحریک فسفر نیاز دارد، و جیوه برای این کار بسیار بهتر از هر ماده دیگری که تا به امروز شناخته شده است، مناسب است.

بخش قابل توجهی از انرژی را در طول موج های مناسب برای برانگیختن فسفر ساطع می کند.

به نوبه خود، استفاده از چنین فسفرهایی ضروری است زیرا عملاً این تنها راه برای تولید نور سفید با طیف نور کم و بیش بهینه شده است (به زیر مراجعه کنید).

لامپ‌های نئون، لامپ‌های کریپتون و غیره نور رنگی تولید می‌کنند که به سختی برای مصارف روشنایی مفید است، بلکه برای چراغ‌های تبلیغاتی مغازه ها و بیلبوردها مفید است.