حنا دست می تواند از چروک شدن دست جلوگیری کند!!!

حنا که هزاران سال توسط جمعیت های بومی هند و آفریقا شناخته شده، مورد استفاده و قدردانی قرار گرفته است، ماده ای است که از به اصطلاح “گیاهان رنگرزی” به دست می آید که حنا (Lawsonia Inertis) نیز به آن تعلق دارد.

حنا دست گیاهی است بوته ای، معطر و خاردار به ارتفاع بیش از 4 متر، بسیار منشعب و دارای برگ های بسیار غنی که پس از خشک شدن پودری پر از رنگدانه تولید می کند.

این گیاه عمدتاً در کشورهای عربستان، مصر، سنگال، سودان، هند، الجزایر و تونس کشت می شود، کشورهایی که در آنها به طور گسترده برای رنگ کردن پوست (به شکل خالکوبی)، ناخن و مو استفاده می شود.

Lawsonia Inertis که به خواص قابض و رنگ‌آمیزی مجهز شده است، به دلیل وجود ترکیب رنگ‌زا به نام لاوسون که با آب داغ مخلوط می‌شود، برای اهداف آرایشی استفاده می‌شود.

حنا به عنوان یک آماده‌سازی کاملا گیاهی، جایگزین معتبری برای رنگ‌های شیمیایی مو محسوب می‌شود، زیرا به خوبی توسط پوست سر قابل تحمل است و متابولیسم فولیکول‌های مو را تغییر نمی‌دهد.

حنا

اگر می‌خواهید سلامت بافت و مو را حفظ کنید، در واقع لوازم آرایشی طبیعی ترجیح داده می‌شوند، زیرا افزودنی‌های شیمیایی در صورت استفاده طولانی مدت می‌توانند باعث ایجاد مشکلاتی مانند درماتیت و سایر لک‌های پوستی شوند.

مزایای استفاده از حنا برای رنگ کردن مو بسیار است.

  • محصول طبیعی، که باعث ایجاد واکنش های آزاردهنده پوستی نمی شود، مانند قرمزی و سوزش اغلب در هنگام استفاده از رنگ های مصنوعی.
  • تنظیم کننده سبوم، لاوسون یک نفتوکینون با فعالیت تنظیمی بر روی تولید سبوم است و بنابراین در مورد موهای چرب که به راحتی کثیف می شوند بسیار مفید است.

شوره‌های چرب را از بین می‌برد، تانن‌های موجود در برگ‌های لاوسونیا می‌توانند pH پوست سر را کنترل کنند، آن را در شرایط خنثی نگه دارند و از پوسته پوسته شدن آن از نوع چرب جلوگیری کنند.

  • قابض، اسانس به دست آمده از گیاه ثابت کرده است که یک قابض و پاک کننده پوست موثر در سطح منافذ نزدیک به پیاز مو است.

بنابراین حنا علاوه بر رنگ کردن موها به روش طبیعی، با متعادل کردن ترشح سبوم و مواد روغنی که مسئول اختلالات پوستی هستند، به بهبود سلامت آنها کمک می کند.