رب انار اعلا جان مادر بارداری را نجات داد!!!

به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها، پتاسیم، اسید فولیک و آهن، انار اغلب به عنوان “ابر غذاها” طبقه بندی می شود.

قسمت داخلی انار توسط دیواره های غشایی به محفظه هایی پر شده از کیسه های پر از خمیر قرمز، صورتی یا سفید تقسیم شده است. آرل‌های آماده در لیوان‌های پلاستیکی به دلیل راحتی، طعم منحصر به فرد و فواید سلامتی، محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند.

اعتقاد بر این است که ریشه و ساقه انار بی خطر نیست و نباید مصرف شود یا فقط باید در مقادیر کم مصرف شود.

فرآیند بسته بندی  انار به شکل رب انار اعلا  آماده مصرف می تواند میزان جابجایی و خطر آلودگی به عوامل بیماری زای ناشی از غذا را افزایش دهد.

بین سال‌های 2000 تا 2020، حداقل 1 شیوع مرتبط با انار به سیستم ملی گزارش‌دهی شیوع بیماری CDC (NORS) گزارش شد که باعث 157 بیماری، 70 مورد بستری شدن در بیمارستان و هیچ فوتی نشد.

انار

جدیدترین فراخوان مربوط به انار در سال 2013 به دلیل شیوع ویروس هپاتیت A در انارها (دانه) انار رخ داد. این فراخوان به پایان رسیده است.

اطلاعات بیشتر درباره این نوشتار مبدأبرای اطلاعات ترجمه بیشتر، نوشتار مبدأ لازم است.

درخت یا درختچه انار می تواند بین 20 تا 30 فوت ارتفاع داشته باشد، دارای خارهای خوش شاخه است و به طور استثنایی عمر طولانی دارد. گل ها در نوک شاخه ها می توانند به صورت منفرد یا به صورت گروهی تا پنج عدد ایجاد شوند.

میوه انار تقریباً گرد، اما در قاعده توسط کاسه گل تاجی دارد، قطر میوه انار 2.5 تا 5 اینچ است و دارای پوست یا پوست سخت و چرمی است. میوه آن زرد پوشیده با صورتی روشن یا تیره یا رنگ قرمز پررنگ است.

انار بومی مناطقی در خاورمیانه و برخی از مناطق آسیایی است.

در ایالات متحده، انار عمدتاً در مناطق خشک کالیفرنیا و آریزونا رشد می کند، اگرچه در یوتا، تگزاس، لوئیزیانا، آلاباما، فلوریدا و کارولینای شمالی نیز کشت می شود.