فواید کشمش برای سلامتی!

نصف فنجان کشمش پلویی طلایی 3.3 گرم فیبر منبع معتبر یا تقریباً 10 تا 24 درصد از نیاز روزانه شما را به شما می دهد، بسته به سن و جنس شما.

فیبر با نرم شدن و افزایش وزن و اندازه مدفوع به هضم شما کمک می کند مدفوع حجیم تر راحت تر دفع می شود و می تواند به جلوگیری از یبوست کمک کند.

فیبر همچنین به سیر ماندن شما برای مدت طولانی تری کمک می کند زیرا تخلیه معده شما را کند می کند اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، خوردن غذاهای فیبردار ممکن است کمک کند.

فیبر همچنین در سطح کلسترول نقش دارد فیبر رژیمی به کاهش سطح کلسترول “بد” نوع لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) معروف است.

کشمش منبع خوبی از آهن است نصف فنجان کشمش پلویی آفتابی حاوی 1.3 میلی گرم آهن است این حدود 7 درصد از مقدار توصیه شده روزانه منبع مورداعتماد برای اکثر زنان بالغ و 16 درصد برای مردان بالغ است.

آهن برای ساخت گلبول های قرمز خون و کمک به حمل اکسیژن به سلول های بدن شما مهم است برای جلوگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن، باید آهن کافی بخورید.

کلسیم و بور
کشمش در هر وعده 1/2 فنجان حدود 45 میلی گرم کلسیم دارد این به حدود 4 درصد از نیازهای روزانه شما تبدیل می شود کلسیم برای استخوان ها و دندان های سالم و قوی ضروری است.

اگر شما یک زن یائسه هستید، کشمش پلویی چمنی یک میان وعده عالی برای شماست، زیرا کلسیم به جلوگیری از پیشرفت پوکی استخوان کمک می کند، اختلالی که با از دست دادن استخوان مشخص می شود و معمولاً با افزایش سن رخ می دهد.

برای اضافه کردن به آن، کشمش حاوی مقدار زیادی عنصر کمیاب بور است بور با ویتامین D و کلسیم کار می کند تا استخوان ها و مفاصل شما را سالم نگه دارد همچنین در درمان پوکی استخوان نقش دارد.

آنتی اکسیدان ها
کشمش منبع استثنایی از مواد شیمیایی طبیعی به نام فیتونوترینت ها مانند فنل ها و پلی فنول ها است این نوع مواد مغذی آنتی اکسیدان در نظر گرفته می شوند.

آنتی اکسیدان ها به حذف رادیکال های آزاد از خون شما کمک می کنند و ممکن است از آسیب به سلول ها و DNA جلوگیری کنند این می تواند منجر به بیماری هایی مانند سرطان، بیماری قلبی و سکته شود.

ترکیبات ضد میکروبی
یک مطالعه در سال 2009 اشاره کرد که کشمش حاوی مواد شیمیایی گیاهی است که می تواند دندان ها و لثه های سالم را تقویت کند فیتوکمیکال‌های موجود در کشمش پلویی خرمایی، از جمله اسید اولئانولیک، اسید لینولئیک و اسید لینولنیک، با باکتری‌های موجود در دهان که منجر به ایجاد حفره می‌شوند، مبارزه می‌کنند.

به عبارت دیگر، خوردن کشمش به جای خوراکی های شیرین می تواند لبخند شما را سالم نگه دارد.

 • منابع:
  1. Are Raisins Good for You?
 • تبلیغات: 
  1. سبزیهایی خوش عطر پودر شده
  2. پیدا شدن بشکه فلزی در قطب شمال
  3. راز مردی که توانست در 24 ساعت سرمایه اش را سه برابر کند
  4. واکنش کشور های همسایه به افزایش ارسال محصولات صادراتی از ایران