محبوبیت نعناع خشک در سالهای اخیر افزایش چشمگیری داشته است

نعناع یک پرورش دهنده پر جنب و جوش است و باید آن را مهار کرد وگرنه نعناع و شپشک برنج های خود را می فرستد و در سراسر باغ شما پخش می شود. نکته کلیدی این است که ریشه های گیاه را در خود جای دهید. چه در زمین باشد چه بالای زمین، نعنا را در گلدان بکارید. پیشنهاد می کنیم هر نعناع را در یک گلدان 10 اینچی که دارای سوراخ های زهکشی است، بکارید. سپس می توانید این گلدان را در زمین یا ظرف بزرگتری از خاک فرو کنید.
اگر نعناع را به عنوان یک پوشش زمین خوب می دانید و می دانید که ممکن است مهاجم شود، در بستر بلند خود یا منطقه جداگانه ای بکارید.
در باغ، نعناع را در نزدیکی کلم و گوجه فرنگی بکارید – دوباره در گلدان، به منظور جلوگیری از پخش شدن و سرقت مواد مغذی از محصولات شما!

برای نعناع حداقل مراقبت لازم است. برای گیاهان در فضای باز، از مالچ سبک استفاده کنید. این به مرطوب نگه داشتن خاک و تمیز نگه داشتن برگ ها کمک می کند.
برای گیاهان داخل خانه، حتما به آنها نصب دزدگیر ماجیکار کنید تا خاک به طور یکنواخت مرطوب بماند.
در ابتدا، نعناع ها به صورت توده های خوش رفتار، پرپشت و راست تبدیل می شوند، اما به زودی با دونده های افقی و ریزوم های زیرزمینی قصد تسخیر قلمرو جدیدی را داشتند. مگر اینکه جلوی پیشرفت را بگیرید، یک گیاه نعناع فلفلی می تواند تنها در عرض 1 سال به یک غول بزرگ 4 فوتی تبدیل شود. با این حال، این چیزهای فیلم های ترسناک نیست. نعناع از چیدن و هرس سود می برد. آنها ریشه کم عمقی دارند و به راحتی بیرون می آیند، بنابراین هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد، تا زمانی که موانع فیزیکی مانند دیوارها، راهروها یا ظروف را در نظر بگیرید.

برداشت مکرر کلید حفظ گیاهان نساجی مازندران پارچه در بهترین حالت آنهاست. برگ های جوان طعم بیشتری نسبت به برگ های قدیمی دارند و نعناع را می توان به محض رویش در بهار برداشت کرد. اگرچه تازه بهتر است و شاخه ها برای چند روز در آب نگهداری می شوند، برگ های نعناع را می توان منجمد کرد یا به صورت دسته ای در هوا خشک کرد.
درست قبل از گلدهی، ساقه ها را در فاصله 1 اینچی از زمین ببرید. شما می توانید یک گیاه نعناع را دو یا سه بار در یک فصل رشد برداشت کنید.
شما همچنین می توانید فقط برگ ها را در صورت نیاز بچینید.
می توانید گیاهان را در داخل خانه پرورش دهید تا برگ های تازه در طول زمستان داشته باشید. اگر می خواهید نخ ابریشم را خشک کنید، بهتر است برگ ها را درست قبل از گل دهی ببرید. برگ های خشک شده را در ظرف دربسته نگهداری کنید.

 • منابع:
  1. 8 Health Benefits of Mint
 • تبلیغات: 
  1. قوانین جدید اداره کار که با اعتراضات شدید مواجه شد
  2. فرهنگ استفاده از قهوه گانودرما
  3. پیشنهاد شهرداری برای احداث پارکینگ در خارج از ساختمان
  4. حذف تدریجی زغال به عنوان سوخت