پودر شیرین بیان بخورید جوان تر شوید

با وجود تمام فوایدی که پودر شیرین بیان برای خانم ها ذکر کردیم، در عوض مضرات زیادی دارد.

همانطور که قبلا ذکر شد، مصرف ریشه شیرین بیان به طور کلی بی خطر است، اما عوارض جانبی زیادی در ارتباط با مصرف مکرر آن وجود دارد.

دلیل این عوارض ناشی از تجمع اسید گلیسیریزیک است، زیرا سطوح بالای آن در بدن ناشی از مصرف زیاد شیرین بیان باعث افزایش غیرطبیعی هورمون کورتیزول و در نتیجه عدم تعادل مایعات در بدن می شود.

برخی از عوارض جانبی ناشی از مصرف بیش از حد ریشه شیرین بیان به شرح زیر است:

  • سردرد.
  • خستگی.
  • احتباس مایعات و ادم .
  • فشار خون.
  • ضعف و گرفتگی عضلات.

مصرف بی رویه ریشه شیرین بیان در دوران بارداری ممکن است بر رشد مغز جنین تأثیر منفی بگذارد.

مطالعات نشان داده است که نوزادان متولد شده از زنانی که در دوران بارداری خود ریشه شیرین بیان زیادی مصرف کرده اند، در آینده بیشتر در معرض مشکلات مغزی قرار دارند.

بنابراین، زنان باردار باید از مکمل های شیرین بیان اجتناب کنند و مصرف شیرین بیان را در غذاها و نوشیدنی ها محدود کنند.

شیرین بیان

از آنجایی که مطالعات کافی برای اثبات میزان تأثیر شیرین بیان بر زنان شیرده وجود ندارد، به زنان شیرده توصیه می شود از مصرف فرآورده های شیرین بیان خودداری کنند.

شیرین بیان که از ریشه گیاه شیرین بیان به دست می آید به دلیل طعم لذیذش معروف است و همین باعث می شود در دنیای شیرینی ها و نوشیدنی ها به خصوص در آشپزخانه های عربی و آسیایی محبوبیت زیادی پیدا کند.

مزایای شیرین بیان چیست؟ و چه اثراتی بر سلامتی دارد؟

شیرین بیان دارای کاربردهای زیادی است و برای سلامتی مهم است، که آن را به عصاره گیاهی محبوبی تبدیل کرده است که توسط بسیاری از مردم به دلیل فواید پزشکی متعدد آن استفاده می شود.

علاوه بر امکان تهیه و استفاده از آن به عنوان دم کرده برای نوشیدن، در دسرها، به عنوان عصاره در مکمل های غذایی، به عنوان گیاهان خشک و حتی در برخی از محصولات مراقبت از پوست.