کندوی عسل شیراز به عنوان واکسن کرونا مورد استفاده قرار گرفت!!!

بره موم ماده‌ای است که توسط زنبورها تولید می‌شود و از رزین‌هایی که از جوانه و پوست گیاهان (صنوبر، صنوبر، نارون، توس و غیره) جمع‌آوری می‌کنند شروع می‌شود و سپس با آنزیم‌های بزاق، موم و گرده خود مخلوط می‌کنند.

به نظر می رسد که “بره موم” از نظر ریشه شناسی از کلمات یونانی pro، “دفاع” و polis، “شهر” گرفته شده است، دقیقاً به معنای استفاده از آن توسط زنبورها، که از آن برای دفاع از کندو در برابر خطراتی که می تواند آن را تهدید کند: بیماری ها و شکارچیان استفاده می کنند.

حشرات سخت کوش از این ماده در کندوی عسل شیراز خود استفاده می کنند و هم به عنوان مصالح ساختمانی برای پوشاندن دیواره های داخلی سلول ها، جایی که تخم های خود را می گذارند و لاروها را پرورش می دهند.

در این مورد برای “استریل کردن” کندو، به ویژه ورودی سلول های در نظر گرفته شده برای دریافت تخم ها استفاده می شود.

برای جلوگیری از تجزیه حیوانات “مزاحمی” که موفق به نفوذ به کندو شده اند، حیواناتی که خیلی سنگین هستند و نمی توانند به بیرون کشیده شوند و بنابراین به معنای واقعی کلمه توسط زنبورها “مومیایی” می شوند.

کندو

بره موم که به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی تعریف می شود، دارای هر دو باکتریوستاتیک است.

یعنی از تکثیر میکروب ها، باکتری ها و ویروس ها جلوگیری می کند.

این باکتری کش است، یعنی می تواند این میکروارگانیسم ها را از بین ببرد و فرآیندهای ایمنی را تقویت کند.

گرده با استفاده از تورهای مخصوصی که در نزدیکی کندوها قرار داده شده است به دست می آید.

در لحظه تولد لاروها، زنبورهای علوفه گیر بیش از آنچه که کندو نیاز دارد جمع آوری می کنند، بنابراین زنبورداران صفحه هایی اختراع کرده اند تا این ماده را هنگام ورود از بدن کوچک خود بتراشند.

در کندو به شکل دانه های نرم و چکش خوار و با رایحه و طعمی گلدار و شیرین شبیه به عسل خام می باشد.

طعم گلدار عسل در واقع به دلیل وجود مقدار کمی گرده است.

این محصول کندو یکی از مواد تشکیل دهنده جیره زنبور عسل است که از سلول های زایای نر گیاهان (اسپرماتوفیت ها) تشکیل شده است که به صورت پودر ریز زرد یا قهوه ای روشن ارائه می شود.

زنبورهای کارگر که از گلی به گل دیگر سفر می‌کنند، گرده‌ها را در «سبدهای» مخصوصی که روی پاهایشان قرار داده شده جمع‌آوری می‌کنند و به‌طور غیرارادی آن را به سایر گیاهان از همان گونه منتقل می‌کنند و به این ترتیب به آن گیاهان اجازه تولید مثل می‌دهند.